top of page
w&H.png

PRACOVNÍ VÍZA DO AUSTRÁLIE

work & holiday

ikonka
trojuhleniky

WORK & HOLIDAY

roční pracovní víza do Austrálie

ikonka

V roce 2018 byl spuštěn program Work & Holiday (subclass 462) mezi Českou republikou a Austrálií. Počet volných míst pro Českou republiku je stanoven na 500 ročně a jsou uděleny pouze těm uchazečům, kteří splňují podmínky pro udělení víza. Work and Holiday program umožňuje zájemcům ve věku 18-30 let získat víza na roční pobyt v Austrálii, při kterém lze pracovat na plný úvazek a cestovat. Aktuální počet dostupných míst a případné vyčerpání kvóty lze sledovat zde.

Nezaměňujte Work & Holiday víza (subclass 462) za Working Holiday víza (subclass 417)! Možnost žádat o Working Holiday má pouze pár států na světě jako je Německo, Francie, Velká Británie, USA atd.

ID.png

Věkové omezení

Work & Holiday (subclass 462) je určeno pro mladé lidi ve věku 18 až 30 let, kteří chtějí blíže poznat Austrálii.

work-2.png

Pracovní povolení

Víza umožňují pracovat v Austrálii na plný úvazek po celou dobu trvání víza, a to vždy max. 6 měsíců u jednoho zaměstnavatele. Držitelé víz mají povoleno dělat jakoukoliv práci s dočasnou nebo neformální povahou.

cap.png

Studium

Na toto vízum je možné také studovat, a to maximálně čtyři měsíce. Skvělá příležitost si tak na začátek dát například kurz angličtiny.

calendar.png

Délka pobytu

Work and Holiday víza umožňují zůstat v Austrálii na dobu 12 měsíců od vstupu na území Austrálie.

badge.png

Možnost prodloužení

Work & Holiday v Austrálii je možné prodloužit na dva až tři roky! Podmínkou je pracovat min. 3 měsíce v každém roce v zemědělství kdekoliv v Austrálii, nebo v pohostinství či cestovním ruchu v severní část Austrálie.

suitcase.png

Cestování

Držitelé víza mohou pobývat v Austrálii po dobu 12 měsíců od data příjezdu. Během této doby je navíc povoleno cestovat i mimo Austrálii, to znamená opakovaně opouštět a vracet se do země bez omezení.

travel.png
Let's Change Your Life Together

WORK & HOLIDAY

podmínky & dokumenty pro udělení víza

ikonka

Žadatel o Work & Holiday víza musí být ve věku 18-30 let včetně.

Žadatel musí být občanem země, která má smlouvu s Austrálií na Work and Holiday víza a mít cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po plánovaném návratu.

Žadatel musí prokázat znalost angličtiny oficiálním certifikátem z angličtiny - např. IELTS (4,5), Cambridge (CAE), TOEFL, PTE, Cambridge (CAE) či jiné. Zkouška nesmí být starší než rok.

Žadatel musí mít dokončené minimálně 2 roky vysokoškolského studia, nebo mít již vysokoškolský titul. 

Poplatek australskému imigračnímu úřadu za žádost o Working Holiday víza je 635 AUD, platí se online při podání žádosti.

Součástí žádosti je prokázání dostatečných finančních prostředků, a to přibližně 5000 AUD a dalších 2000 AUD v případě, že nemáte zakoupenou zpáteční letenku. Tato částka nemusí být přímo žadatele, ale zaručit se mohou třeba rodiče nebo někdo jiný z rodiny.

Žádost o víza a jejich udělení musí proběhnout mimo území Austrálie. 

Po příletu do Austrálie je nutné prokázat doklad o sjednaném zdravotním pojištění.

Na území Austrálie je nutné vstoupit do 12 měsíců od udělení víza.

Děti tě na tato víza nemohou doprovázet po celou dobu pobytu.

V Information Planet asistujeme s přípravou všech potřebných dokumentů a vyřízením vízové žádosti o Work & Holiday visa (subclass 462). S naší asistencí navíc získáš podporu našich kolegů přímo v Austrálii, a to jak s hledáním práce a ubytování, tak se zařízením australského bankovního účtu, telefonu a přípravou na pracovní pohovory. Jednorázový poplatek Information Planet je 5 500 Kč.

bottom of page