top of page
jazykovky-australie.png
38.png

LET'S CHANGE YOUR LIFE TOGETHER

jazykové kurzy v Austrálii

Austrálie

JAZYKOVÉ POBYTY

Jazykové pobyty v Austrálii zařizujeme na dobu od jednoho týdne až na celý rok. Studenti nejčastěji volí pobyt na 8 měsíců.

Pro studium angličtiny do 3 měsíců se sjednává turistické vízum (e-visitor), které neumožňuje během pobytu pracovat.

Pro studium delší než 3 měsíce se žádá o studentské vízum, které umožňuje studentům v Austrálii pracovat na zkrácený úvazek, a to vždy 48h za 2 týdny.

Austrálie je známá vysokým standardem vzdělávání a přísnými regulacemi, které zajišťují kvalitu jazykových škol.

Jazykové školy se nachází po celé Austrálii a nabízí velmi podobné programy. Mnoho z nich má navíc kampusy ve více městech, díky čemuž je možné během kurzu změnit destinaci.

Austrálie je náš druhý domov! Máme zde pobočky Information Planet ve všech větších městech, kde vám jsou naši kolegové plně k dispozici během celého pobytu.

Studium na jazykových školách v Austrálii nabízí jedinečnou příležitost jak si zlepšit jazykové dovednosti a přitom poznat životní styl na druhé straně zeměkoule. Studenti mají zároveň možnost objevovat místní kulturu a gastronomii, navštívit různá sportovní utkání, naučit se surfovat a vydat se prozkoumat divokou přírodu této nádherné země!

Pro jazykové kurzy v Austrálii se používá zkratka ELICOS (English Language Intensive Courses for Overseas Students). Školy nabízí širokou škálu kurzů, od obecné angličtiny, přes obchodní angličtinu, akademickou angličtinu, až po přípravu na jazykové zkoušky jako jsou Cambridge, IELTS a TOEFL. Austrálie také nabízí možnost absolvovat lektorské kurzy CELTA nebo DELTA a stát se tak mezinárodně certifikovaným učitelem angličtiny.

Obrovskou výhodou jazykových kurzů v Austrálii jsou studentská víza s pracovním povolením. To značně usnadňuje studentům pokrýt náklady na život v cizí zemi a zároveň získat mezinárodní zkušenost práce v zahraničí. Studenti nejčastěji naleznou uplatnění v pohostinství, turismu, nebo ve službách. V Austrálii máme kanceláře Information Planet ve všech větších městech, kde naši kolegové pravidelně pořádají semináře o tom, jak nejlépe najít práci, jak správně napsat životopis, kde si zařídit TFN (daňové číslo Tax File Number), jak se zakládá bankovní účet a objasní jaké semináře je nutné absolvovat pro práci v pohostinství.

Nejčastěji volená podoba jazykových pobytů v Austrálii:

General English | 12 týdnů

Obecný kurz angličtiny se zaměřením na konverzaci, gramatiku, poslech a rozšíření slovní zásoby v běžné denní angličtině.

Prázdniny | 4 týdny

Povoleno pracovat bez hodinového omezení.

Exam Preparation | 12 týdnů

Přípravný kurz na zkoušku z angličtiny, který je navržen podle dané zkoušky,'. Nejčastější jsou přípravné zkoušky na FCE, CAE a IELTS.

Prázdniny | 4 týdny

Povoleno pracovat bez hodinového omezení.

amy-fraser-olh3acGyrdY-unsplash copy.jpg
letschangeyourlifetogether.png

DESTINACE

jakou část Austrálie si vybrat

19 copy.png

Austrálie se nachází na jižní polokouli mezi Tichým a Indickým oceánem. Je to šestá největší země světa a jediný stát, který zcela zabírá jeden kontinent. Historie Austrálie sahá tisíce let zpět, kdy byla obydlena původními obyvateli, Aboridžinci a ostrovany Torresova průlivu, jejichž kultura je jednou z nejstarších na světě. První osadou byla britská trestanecká kolonie založená v roce 1788 v Sydney. Dnes je Austrálie prosperující demokratická země, známá svou multikulturní společností a vysokou kvalitou života.

Austráli je opravdu obrovská země s rozmanitou krajinou, která zahrnuje deštné pralesy, pouště, hory a překrásné pláže. Země má také jedinečnou faunu, včetně druhů jako klokani, koaly, quokky a emu, které se nenacházejí nikde jinde na světě!

Jelikož je Austrálie opravdu obrovská země a jazykové kurzy jsou si všude velmi podobné, doporučujeme si vybrat školu podle destinace, která bude nejvíce vyhovoval vašemu životnímu stylu a očekávání.

Australia-map-24.png
Opera House

Sydney

New South Wales
5,3 mil. obyvatel

nabídka kurzů

lifestyle

​životní náklady

práce

veřejná doprava

surf & pláže

méně

více

město

příroda

nižší

vyšší

méně

více

nespolehlivá

spolehlivá

nic moc

top

Sydney je nejstarší, největší a nejznámější město v Austrálii. Není však hlavním městem, jak se díky jeho popularitě může zdát. 

V centru Sydney se nachází krásný přístav, kterému dominuje jeden z nejikoničtějších architektonických skvostů světa - Sydney Opera House. Z přístavu odjíždí trajekty do dalších částí města, které fungují jako součást veřejné dopravy a můžete se tak projet například do městské Zoo okolo železničního mostu Sydney Harbour Bridge.

Sydney se může pochlubit krásnými plážemi, jako jsou Bondi Beach a Manly Beach, které jsou populární nejen mezi surfaři. Město je známé svou kosmopolitní atmosférou a multikulturní populací, což se odráží v rozmanité gastronomii a kulturních akcích. Bohatá umělecká a kulturní scéna města nabízí nespočet muzeí, galerií a divadel, a milovníci přírody zase ocení botanické zahrady, přes 100 městských pláží a nedaleký národní park Blue Mountains.

Melbourne, hlavní město státu Victoria, je nejvíce evropské město Austrálie, kde se střídají všechna roční období. V centru města se nachází business čtvrť s mrakodrapy, obchody, galeriemi a moderními podniky. Zbytek města tvoří předměstí s veškerou infrastrukturou, do kterých se snadno dostává díky husté síti tramvají a vlaků. 

 

Ve městě najde každý to své. Celé centrum křížuje síť menších uliček, které jsou pokryté populárním street artem. V hipsterských čtvrtích jako je Brunswick a Fitzroy se pořád něco děje - ať už to jsou koncerty, nebo street food festivaly. Plážová čtvrť St. Kilda je známá svým rušným nočním životem a o trochu vzdálěnější Brighton Beach zase láká k návštěvě roztomilými barevnými plážovými domečky a poklidnou atmosférou.

 

V Melbourne se pořádá každoročně mnoho sportovních události. Máš jedinečnou příležitost navštívit ikonický tenisový turnaj Australian Open, závody Formule 1, koňské dostihy Melbourne Cup, kriketové zápasy nebo třeba utkání v australském fotbale (Footy).

Image by Pat Whelen

Melbourne

Victoria
5 mil. obyvatel

nabídka kurzů

lifestyle

​životní náklady

práce

veřejná doprava

surf & pláže

méně

více

město

příroda

nižší

vyšší

méně

více

nespolehlivá

spolehlivá

nic moc

top

Image by Brisbane Local Marketing

Brisbane

Queensland
2,3 mil. obyvatel

nabídka kurzů

lifestyle

​životní náklady

práce

veřejná doprava

surf & pláže

méně

více

město

příroda

nižší

vyšší

méně

více

nespolehlivá

spolehlivá

nic moc

top

Brisbane je hlavním městem státu Queensland. Přezdívá se mu “Město slunce” se zhruba 300 slunnými dny v roce. Brisbane je třetím nejlidnatějším městem Austrálie, které je známé velmi vysokou kvalitou života, bezpečností a množstvím kultury.

 

Městem protéká řeka Brisbane, po které jezdí ferry jako součást veřejné dopravy. Podél řeky je krásná promenáda s botanickou zahradou, umělou pláží s veřejným koupalištěm a vyhlídkovým kolem the Wheel of Brisbane. Po městě se dobře dostaneš také na kole, které si můžeš snadno půjčit, nebo zakoupit z druhé ruky.

 

Každý stát má jiné zákony ohledně interakce s místní faunou. Queensland toto povoluje, a tak určitě stojí za návštěvu Lone Pine Koala Sanctuary, kde si můžeš pohladit zachráněné klokánky a pochovat koalu! Kousek od města se nachází mnoho míst vhodných na výlety jako je třeba Moreton Bay, Stradbroke Island či Brisbane Forest Park. Za hodinu jízdy se také dostaneš na Gold Coast nebo do městečka Noosa.

Gold Coast je známý jako LA Austrálie. Nekonečné zlaté pláže lemované promenádou se sportovišti, obchody, restauracemi a mrakodrapy. Ze středu města se vstupuje na pláž skrze bránu s ikonickým nápisem Surfers Paradise. Ačkoliv jsou pláže pod dohledem plavčíků, nedoporučujeme se vrhat do surfování na vlastní pěst. I bez prkna je oceán náročné odhadnout, proto je dobré si nejprve domluvit několik lekcí s místní surfovou školou.

Město se táhne 70km podél pobřeží a leží na zátoce oceánu. Říká se, že je zde více kanálů než v Benátkách! Jezdí zde autobusy a jedna tramvajová linka, která projíždí městem z jedné strany na druhou. Na Gold Coastu se také nachází zábavní parky Movie World, Dreamworld, Sea World a Wet’n’Wild. 

V okolí Gold Coastu se můžeš vydat na výlet do krásné přírody s pralesy a vodopády v Mount Tamborine, nebo do malebného surfařského městečka Byron Bay a hipísácké komunity Nimbin.

caleb-mKwBMtDSZes-unsplash.jpg

Gold Coast

Queensland
500 tis. obyvatel

nabídka kurzů

lifestyle

​životní náklady

práce

veřejná doprava

surf & pláže

méně

více

město

příroda

nižší

vyšší

méně

více

nespolehlivá

spolehlivá

nic moc

top

Perth

Western Australia
1,9 mil. obyvatel

nabídka kurzů

lifestyle

​životní náklady

práce

veřejná doprava

surf & pláže

méně

více

město

příroda

nižší

vyšší

méně

více

nespolehlivá

spolehlivá

nic moc

top

Perth je hlavním městem státu Western Australia a se svými 2 mil. obyvatel se řadí na čtvrtou příčku nejlidnatějších měst v Austrálii. Do nejbližšího dalšího velkého města Adelaide to je 2104 km a jedná se tak o druhé nejizolovanější milionové město na světě. 

Univerzitní a multikulturní město Perth nabízí pohodový a klidnější život, slunečné počasí a azurový oceán s těmi nejkrásnějšími plážemi s bílým pískem. V centru města najdeš parky, skvělé restaurace s vínem ze Swan Valley i spoustu kulturních a sportovních center. 

Město je zasazeno do rozlehlé divoké přírody Západní Austrálie, která svou jedinečností a rozmanitostí vybízí k objevování a výletům. Celé západní pobřeží pokrývají pláže různých velikovstí, které jsou ve většině případů vhodné pro surfování. Západní Austrálie je skvělé místo pro milovníky přírody a zvířat! Nenech si ujít výlet na Rottnest Island, na kterém se vyskytuje to nejusměvavější zvířátko na světě - Quokka. V oblasti Rockingham Beach si můžeš domluvit potápění s delfíny nebo třeba výlet na Penguin Island 

Adelaide je hlavním městem státu South Australia. Půvabné multikulturní město s krásnými plážemi, bohatým kulturním a sportovním vyžitím a famózními gastro příležitostmi. Adelaide je považováno za hlavní město vína a jídla Austrálie a má více restaurací na obyvatele než kterékoli jiné velké australské město. 

Adelaide je domovem tří nejlepších australských univerzit, a tak sem každoročně vyráží studovat spoustu místních i zahraničních studentů. Ve městě najdeš mimo jiné i galerii s největší sbírkou umění Aboriginců v celé Austrálii.

V okolí města je krásná příroda, která láká k chození po kopcích, jízdě na kole, návštěvě vinic a objevování místní fauny a flóry. Jižní Austrálie má navíc jedinečnou námořní historii, jejíž pozůstatky lze nalézt podél námořní stezky Garden Island Ships’ Graveyard. Pohřebiště lodí čítá 25 opuštěných trajektů, plachetnic a parníků, které ztroskotaly v mělkých vodách Port Adelaide v letech 1909 až 1945. Unikátní podívanou na vyplavené trosky lodí, kterými prorůstají mangrovy si určitě nenech ujít!

Image by Mitch

Adelaide

South Australia
1,3 mil. obyvatel

nabídka kurzů

lifestyle

​životní náklady

práce

veřejná doprava

surf & pláže

méně

více

město

příroda

nižší

vyšší

méně

více

nespolehlivá

spolehlivá

nic moc

top

Jazykové kurzy nabízíme také v menších a více lokálních městech, jako je Darwin, Cairns, Noosa, Sunshine Coast a Byron Bay. Na první nezávazné schůzce se lépe poznáme a poradíme vám, která lokalita bude pro vás ta nejlepší!

AUSTRÁLIE

příklady jazykových škol

19 copy.png
yellow-waves.png

Kolik mě to bude stát?

Kurz angličtiny | školné za týden studia

OD 230 AUD

Studentská víza | poplatek australské ambasádě

1 600 AUD

Zdravotní pojištění OSHC | Overseas Student Health Cover za měsíc pobytu

OD 50 AUD

*Dále je potřeba počítat s náklady za ubytování, dopravu a stravu.