Sezónní práce na Novém Zélandu

Díky obrovskému množství vývozu ze Zélandu je každý rok v oblasti zemědělství zaměstnáváno tisíce sezónních pracovníků v oblastech jako je:

  • picking - sklizeň ovoce, zeleniny nebo vína
  • thinning - protrhávání sadů
  • packing - balení ovoce
  • sázení, okopávání, plení - práce na polích

 

SBĚR JABLEK

Sběr jablek je jednou z nejoblíbenějších prací v zemědělství. Práce se zde dá najít téměr po celý rok a výdělky bývají poměrně vysoké. Výdělky při jakémkoli sběru ovoce bývají většinou vypláceny "úkolově", tzn. že budeš odměňován/a za práci, kterou ten den uděláš. Za jednu bednu jablek, kterou trvá nasbírat přibližně 2 hodiny, dostaneš zapalceno v rozmezí 26 NZD - 45 NZD. Pro sběr není nutné mít nějaké zvláštní dovednosti, stačí fyzická zdatnost a ochota pracovat. Čím lépe však mluvíš anglicky, tím jednodušší pro Tebe bude práci získat. Angličtina však není povinností. 

Nejvíce sběru jablek se bude odehrávat v oblastech Hawkes Bay, Bay of Plenty, Northland, Nelson, Canterbury či East Cape.

 

PRÁCE NA VINICÍCH

Práce na vinicích je skvělým způsobem, jak si na Novém Zélandu přivydělat po celý rok. Navíc taková práce zahrnuje několik různých činností a tak se nemusíš obávat, že bude Tvá práce stereotypní. 

Na vinicích najdeš práce jako je taping (přichycování rostlinky k větvi pomocí tape pistole), wire lifting (zdvihání rostlin na dráty), můžeš se také starat o údržbu vinic a sklízení samotných hroznů.

Největší vinařské oblasti najdeš v Marlborough, Canterbury, Nelson a East Coast.

 

Jak si najít práci na Novém Zélandu Platy a životní náklady© 2015 Information Planet