Příprava na IELTS

Nejoblíbenější destinace pro studium angličtiny

CO JE IELTS?

IELTS je zkratka pro "International English Language Testing System". Jedná se o mezinárodně uznávanou zkoušku z angličtiny a je uznávána především v Austrálii, na Novém Zélandu, v USA či Velke Británii. 
 

KDE A KDY MOHU ZKOUŠKU SLOŽIT?

Zkoušku IELTS je možné složit každý měsíc v oficiálních testovacích centrech. Je důležité se včas na zkoušku přihlásit, abyste měli jistotu, že v daný termín budou ještě volná místa. Navštivte tuto stránku a zjistěte, kde všude se testovací centra nachází.
 

JAK ZKOUŠKA IELTS VYPADÁ?

Složení IELTS zkoušky vypovídá o vašich znalostech angličtiny a její výsledky mohou být použity při přihlašování na odborné či vysoké školy. Je to také jeden z dokumentů, který je nutné předložit při žádání o trvalý pobyt v Austrálii.
Samotná zkouška se skládá za 4 částí: čtení, psaní, poslech a mluvení. Každá část má hodnocení od 1-9 a celkové dosažené hodnocení je výsledek vaší zkoušky.
Zkouška je dostupná ve dvou formách: obecné vzdělání a akademická forma.

  • Obecné IELTS

Doporučujeme pro ty z vás, kteří se chystají do anglicky mluvící země za účelem práce či studia na odborné škole.
Test prověří vaše znalosti každodenní angličtiny a lze jej také použít pro účely imigrace do Austrálie, Kanady nebo na Nový Zéland.

  • Akademické IELTS

Tento typ zkoušky prověřuje, zda máte dostatečné znalosti pro to, abyste mohli studovat na vysoké škole či univerzitě v zahraničí. Studium na takových školách vyžaduje výbornou znalost angličtinu především proto, že se často píší úkoly v podobě esejí a je nutné číst knihy a skripta v angličtině. 
Pokud tedy plánujete vysokoškolské studium v zahraničí, budete potřebovat tento typ zkoušky. Minimální dosažené hodnocení pro přijetí na univerzitu se pohybuje v rozmezí 6,5 - 7,5.

NAJÍT JAZYKOVÝ KURZ

Napiš nám!

Objev

další kurzy

Obecná angličtina
Obchodní angličtina
Akademická angličtina
Zkoušky Cambridge
Zkouška IELTS
kurzy pro ucitele
Kurzy pro učitele


© 2015 Information Planet